Stacks Image 3823

Instalacje i rurociągi paliwowe Petrol Line Durapipe UK


Durapipe UK to uznany na świecie producent specjalistycznych systemów rurowych mających swoje zastosowanie w przemyśle. Produkowane przez niego instalacje paliwowe Petrol Line, już od lat 80’ cieszą się dużą popularnością. Także w Polsce, są one znane z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz doskonałej jakości wykonania. Petrol Line to system rurociągów paliwowych, który znajduje się obecnie na wyposażeniu wielu stacji paliw, a także instalacji w kotłowniach, zasilania generatorów prądowych i innych. Nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najlepszych systemów transportujących paliwa płynne.
Producent wprowadził do sprzedaży następujące rodzaje instalacji paliwowych Petrol Line:

Stacks Image 3795

Petrol Line Xtra (PLX)

– Stanowi idealne rozwiązanie do prowadzenia paliwa w systemach tłoczonych o ciśnieniu nie przekraczającym 10 barów oraz systemach ssących o pełnym podciśnieniu. Proponowana rura z wykładziną wewnętrzną jest dostępna w trzech wersjach. Można ją nabyć w 50 m i 100 m szpulach oraz sztangach o długości 6 m.

Stacks Image 3803

Petrol Line Vent Xtra (PLVX)

– Można w nie wyposażyć instalacje paliwowe prowadzące paliwo przy ciśnieniu spustu grawitacyjnego oraz przy rurociągach odbioru oparów (VRS I i II). Jest to rura z wykładziną wewnętrzną lub bez, w przypadku średnicy wynoszącej maksymalnie 63 mm produkt dostępny w szpulach 50 m i 100 m. Jeśli są Państwo zainteresowani większymi średnicami, są one dostępne w 6 m sztangach.

Stacks Image 3811

Petrol Line Xtra (PLX SC) Secondary Containment

– Dzięki dodatkowej osłonie, proponowane rury sprawdzą się świetnie w przypadku montażu systemów monitoringu rurociągów paliwowych. Produkt dostępny w odmianie PLX lub PLVX.

Stacks Image 3819

Petrol Line Xtra +

– Nowy system rurociągów Petrol Line Xtra + z powłoką przewodzącą ładunki elektrostatyczne. Dostępność średnic i konfekcjonowanie jak w przypadku PLX i PLVX

Oferowane produkty cechuje innowacyjny system zgrzewania, łączący metodę elektrooporową z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów łączeniowych takich jak mufy, kolana czy trójniki, a także systemowych przejść, przeznaczonych do łączeń gwintowych lub kryzowych. Całość może zostać wzbogacona o specjalnie skonstruowane elementy, stosowane w przypadku systemów „rura w rurze” – PLX Secondary Containment.

Czym produkty Petrol Line wyróżniają się na tle innych systemów stalowych:

  • Zastosowanie rur Petrol Line to gwarancja, że rurociągi paliwowe będą pozbawione zjawiska korozji

  • Brak wycieków paliwa

  • Przepływ cieczy odbywa się znacznie szybciej i sprawniej

  • Rury Petrol Line znacznie wydłużają żywotność instalacji paliwowej.

  • Wyjątkowo prosty montaż

Firma Durapipe UK dokłada wszelkich starań, aby rurociągi paliwowe z rodziny Petrol Line spełniały najbardziej rygorystyczne normy środowiskowe. Liczne testy badawcze potwierdziły, że oferowane produkty są przyjazne dla gruntu i atmosfery. Dowodem solidności i najwyższej jakości produktów Durapipe UK są także certyfikaty uzyskane od niezależnych, cenionych instytucji badawczych. Decyzja o montażu rur z systemem Petrol Line, daje pewność, że instalacje paliwowe będą spełniały najwyższe, światowe normy jakościowe.

Laboratorium badawcze firmy Durapipe UK aktywnie uczestniczy w wyznaczaniu coraz bardziej rygorystycznych norm dotyczących emisji związków niebezpiecznych do gruntu i atmosfery. System Petrol Line spełnia światowe normy w tej dziedzinie, potwierdzają to testy badawcze i uzyskane certyfikaty niezależnych instytucji badawczych - ERA oraz UL

Wybierając system Petrol Line wybierasz sprawdzony w Europie i na świecie system rurociągów paliwowych, zyskując pewność że Twoja stacja przez następne lata nie będzie stanowić zagrożenia dla środowiska a tym samym zbędne będą kolejne zabiegi modernizacyjne i związane z tym nakłady inwestycyjne. Udzielamy wszechstronnej pomocy w zakresie doboru konkretnych rozwiązań, dotyczy to zarówno nowych stacji paliw jak i instalacji remontowanych. Jeżeli klient nie dysponuje możliwościami samodzielnego montażu może go zlecić nam lub jednej z firm współpracujących.

>>pobierz>> Broszura Durapipe

Stacks Image 901
Stacks Image 851
Stacks Image 863
Stacks Image 855
Stacks Image 865
Stacks Image 1614
Stacks Image 3760
Stacks Image 1710
Stacks Image 1713
Stacks Image 1626
Stacks Image 1663
Stacks Image 1666
Stacks Image 1697
Stacks Image 1741
Stacks Image 859